Szkółka Montessori

/ The Sydni Centre CV31 1PT, Leamington /


Szkółka Montessori to miejsce, w którym pragniemy rozwijać w dzieciach umiejętność czytania i pisania w języku polskim, miłość do polskiej literatury dziecięcej, kreatywność oraz poczucie własnej wartości.

Naszą misją i celem jest stworzenie każdemu dziecku odpowiedniej przestrzeni do rozwoju – aby potrafiło ono wewnętrznie motywować się do nauki, bazując na własnej ciekawości. Wierzymy, że zabawa jest najlepszą okazją do nauki i rozwoju, dlatego podczas naszych zajęć uczymy także poprzez gry dydaktyczne, aktywności ruchowe, doświadczenia – po prostu dajemy dzieciom przestrzeń do twórczego wyrażania siebie.

Nasze zajęcia odbywają się w dwóch grupach:

  • dla grupy wiekowej od 4 do 8 lat / sobota od 10.00 do 13.00/

Na naszym blogu znajdziecie opis i zdjęcia z naszych zajec:

Zachwycic-sie-czytaniem-szkolka-montessori/

  • dla grupy wiekowej od 8 do 12 lat / sobota od 13.30 do 16.30/

Nauka w naszej Szkółce odbywa się w systemie modułowym / każdy moduł to 6 trzygodzinnych zajęć/. Do obydwu grup można dołączyć przed rozpoczęciem kolejnego modułu.

Co proponujemy Rodzicom i ich Dzieciom podczas zajeć w Szkółce:

• trzygodzinne zajęcia raz w tygodniu w sobotnie popołudnia
• naukę czytania i pisania metodą Montessori oraz sylabową
• zajęcia w przyjaznym środowisku, w pracowni wyposażonej w pomoce zgodne z pedagogiką Montessori
• specjalny program zajęć stworzony indywidualnie do potrzeb i tempa nauki dziecka / rodzice otrzymują program ogólny w momencie rozpoczęcia nauki / 
• małą grupę uczniów / do 15 / 
•naukę języka polskiego w połączeniu z poznawaniem polskiej literatury dziecięcej i pracami kreatywnymi,rozwijającymi motorykę i kreatywność dziecka
• inspirowanie rodziców do wspólnej nauki z dzieckiem poprzez zabawę / aby dziecko wykształciło w sobie wewnętrzną motywację do nauki / – po każdym zajęciu rodzice otrzymają materiały do pracy z dzieckiem w domu
• wsparcie rodziców poprzez cykliczne warsztaty rodzicielskie i konsultacje

Co trzeba zrobić, aby zapisać Dziecko:

Wysłać formularz rejestracyjny. Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie formularza oraz przesłanie nam skanu lub zdjęcia mejlem: pracownia.bliskosci@gmail.com.

Jaki jest koszt zajęć w naszej Szkółce:

Zajęcia w Szkółce podzielone są na moduły. Jeden moduł zawiera 6 trzygodzinnych spotkań. Po każdym module jest tygodniowa przerwa / w okresach przedświątecznych ta przerwa jest dłuższa /.

W roku szkolnym 2021/2022 przewidujemy 5 modułów / od września 2021 do końca czerwca 2022/

Koszt udziału w zajęciach jednego modułu wynosi 85 funtów, dla dwojga rodzeństwa 150 funtów. Opłata uiszczana jest przed rozpoczęciem każdego modułu z góry, lub w dwóch ratach.

 pracownia.bliskosci@gmail.com
 07710272613