PracowniaBliskości

Zapraszamy do Pracowni Bliskości

Pracownia Bliskości to miejsce gdzie spotyka się nasza pasja, nasze marzenia, nasze powołanie i wizja świata, który pragniemy tworzyć.

Od kilku lat mieszkamy na emigracji, pracujemy z ludźmi – towarzyszymy w ich rozwoju duchowym i odkrywaniu siebie. Widzimy w ludziach ogromną potrzebę bliskości – bo bliskość i obecność drugiego człowieka to jedna z najważniejszych ludzkich potrzeb. Od chwili narodzin do chwili śmierci potrzebujemy świadomości, że nasza obecność ma znaczenie, że jest ktoś dla kogo jesteśmy ważni. W sposób szczególny tej potrzeby doświadczają dzieci. Ale także my, na różnych etapach naszego życia,  czujemy potrzebę bycia blisko z drugim człowiekiem, samym sobą, w końcu przychodzi taki czas, że potrzebujmy być blisko Boga.

Zapragnęłyśmy miejsca w Coventry /gdzie obecnie żyjemy/, w którym będziemy dawały wsparcie poprzez edukacje i inne działania formacyjno – rozwojowe wszystkim tym, którzy czują potrzebę rozwoju na różnych płaszczyznach swojego życia – aby być bliżej swojego dziecka, męża / żony, drugiego człowieka, Boga. Od jakości tych relacji zależy jakość naszego życia.
Najpierw jednak wychodzimy z propozycją dla Rodziców.
Wyobraź sobie, że Twoja rodzina, dzieci to ogródktóry nieustannie trzeba pielęgnować, troszczyć się o właściwą glebę, nawodnienie, ochronę. Żeby cieszyć się pięknym ogrodem, ogrodnik nie może polegać tylko na własnej intuicji – on musi zdobywać wiedzę, być w nim, podlewać, wyrywać chwasty, obserwować, chronić przed niebezpieczeństwami. To jest codzienna praca. Żeby cieszyć się dobrymi owocami, potrzebujemy także wiedzy, wskazówek, instrukcji. Wtedy wzrost będzie optymalny, nasz ogród zakwitnie! Zatem rodzicielstwo jest drogą nieustannego rozwoju! Chyba każdy Rodzic, który bardzo świadomie podchodzi do swojego rodzicielstwa, któremu zależy aby zbudować z własnym dzieckiem relacje oparte na szacunku, zrozumieniu i empatii, uświadamia sobie w jak niezwykle formującym ducha procesie właśnie się znajduje. Dzięki tym, których mamy wychować i uczyć, możemy lepiej zrozumieć siebie i innych; podejmujemy pracę nad sobą, nad swoimi słabościami – bo dziecko uczy się przez doświadczenie i naśladowanie. Zatem aby wychować szczęśliwego i w pełni wewnętrznie zintegrowanego człowieka, świadomego swojej wartości i potrafiącego budować dobre relacje z ludźmi – my rodzice sami tacy musimy być.

Naszym marzeniem jest zbudowanie społeczności Rodziców i Dzieci – wspólnie uczących się relacji opartych na szacunku i empatii  – bo od jakości tych relacji zależy rozwój naszych dzieci a także to, na jakich dorosłych wyrosną. Chcemy dawać inspirację do tego, by szukać rozrywek aktywnych a nie pasywnych jakimi są telewizja czy gry komputerowe. Chcemy zaszczepiać miłość do książek, sztuki i pięknej muzyki aby wzbudzać w dzieciach wewnętrzną motywację do wszechstronnego rozwoju. Chcemy pokazywać piękno otaczającego świata, które możemy dostrzec tylko wówczas, jeśli zniwelujemy nadmiar bodźców i hałasu wokół nas. Chcemy pokazywać jak ćwiczyć uważność aby dzieci mogły wykorzystać w pełni swój intelektualny potencjał i potrafiły budować zdrowe relacje.

I aby móc zrealizować te wszystkie marzenia stworzyłyśmy cykl zajęć z uważności i kreatywnego myślenia. 

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. W czasie cyklu zajęć  / 8 dwugodzinnych spotkań/ planowany jest minimum jeden warsztat umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz jedno spotkanie z udziałem rodziców. Po każdych zajęciach przekazujemy rodzicom propozycje zabaw i ćwiczeń w oparciu o praktyki uważności, propozycje”ćwiczeń mózgu” oraz wskazówki odnośnie uczenia dziecka wyrażania emocji, proponujemy ciekawe i inspirujące książki zarówno dla dzieci jak i rodziców.  Dziecko zabiera do domu pracę wykonaną na zajęciach.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od  16.00 do 18.00 w Coventry.

TUTAJ znajaduje się szczegółowy opis zajęć.

 

Jesteśmy także  otwarte na propozycje zorganizowania takich zajęć w innych miastach UK. Wystarczy się z nami skontaktować i uzgodnić warunki.

 

 

Zachęcamy abyśmy wspólnie pielęgnowali nasze ogrody….

Pozdrawiamy ciepło
Aneta Mielech
Maria Wcisło
Emilia Gawlikowska
Możliwość komentowania Zapraszamy do Pracowni Bliskości została wyłączona