Adwent,  Inspiracje,  Rozwój, Inspiracje

Inspiruj swoje dziecko do pięknego życia

Żeby prowadzić piekne życie trzeba stanąć z boku jego głównego nurtu, nie pozwolić mu się nieść, świadomie się zatrzymać. Trzeba umieć się zachwycić danym czasem, kontemplować go bez pośpiechu.

Zachwycam się tegorocznym Adwentem! I ten zachwyt staram się przekazać swoim dzieciom. Nie spędzamy czasu w centrach handlowych, na światecznych kiermaszach czy przed telewizorem / bo go nie mamy /.  Nasze wieczory spędzamy czytając cudowną książkę „Z Jezusem przez Biblię”. Ta książka zachwyca zarówno wspaniałym jęzkiem  / Sally Lloyd-Jones / jak i pięknymi ilustracjami /Jago/.

 

 

W tym roku tworzymy w Adwencie drzewo geneologiczne Jezusa czyli Drzewo Jessego a książka bardzo nam w tym pomaga. Te ornamenty, które zawieszamy na” drzewie ” po przeczytaniu historii bilijnej, symbolizują postać / przodka Jezusa / o której właśnie przeczytaliśmy. Obserwuję jak to bardzo angażuje mojego syna, inspiruje do poznawania innych historii, szukania informacji, zadawania pytań.

 

Cała nasza uwaga skupia się na Tym, który się narodzi. I to jest właściwe rozłożenie akcentów. W centralnym miejscu naszego domu stoi nie choinka ale własnie Drzewo Jessego, które nam przypomina, że Jezus jest zarówno  w centrum Bożego planu zbawienia jak i w centrum naszego życia. Bardzo chciałabym, żeby moje dzieci o tym pamiętały. Bo to gwarantuje naprawdę piekne życie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *